כיצד מצליחים להתמיד

הפסיכולוגיה של תהליך הלימוד - ממטלה להנאה

ניתן לשפר את יכולת הדיבור באנגלית בזמן קצר יחסית . מחקרים הראו שמספיק 20-30 שעות לימוד כדאי לייצר שיפור משמעותי. יחד עם זאת כולנו יודעים כי הטבע האנושי מקשה עלינו לבצע שינויים ולהתמיד בהם , אף בתהליכים שאנו מעוניינים בהם.

אז כיצד מצליחים להתמיד בלימוד האנגלית ?

1. מפסיקים לדבר על הרצון ללמוד ופשוט קובעים כעת שיעור ראשון .   אחרי השיעור הראשון החשיבה שלך תשנה ביחס ללימודי האנגלית מ"משהו שאני צריך לעשות "( אבל זה דבר מעייף ולא מעניין) ל"משהו שאני רוצה לעשות" ( כי זה כיף). לימוד אנגלית ייהפך ממטלה לתחביב. אנחנו בדרך כלל ממשיכים לעשות דברים שאנו נהנים מהם.

2." קבוצת שומרי אנגלית" - להשפעה החברתית יש השפעה עצומה על היכולת שלנו להתמיד בשינויים. הכוח של הקבוצה הוא רב. זו הסיבה שלמרות שניתן לעשות דיאטה לבד או לרוץ לבד מרבית האנשים בוחרים להצטרף לקבוצות שומרי משקל או קבוצת ריצה. לימוד אנגלית אפקטיבי ויעיל דווקא כאשר הוא נעשה בשיעור פרטי 1:1 , אך עדיין אנו ממליצים לך להפעיל את ההשפעה החברתית לטובת לימודי האנגלית. פרסם לכמה שיותר אנשים ( משפחה, חברים, חברים לעבודה, חברים בפייסבוק ) ובאופן הכי פומבי ( שלט על המקרר, שלט במשרד, בשומר מסך של המחשב והפלאפון, בפייסבוק  וכו') כך תיצור לעצמך מחויבות לתהליך ויהיו מספיק אנשים שידאגו לשמור אותך על המסלול. לאנשים התחרותיים שבנינו מומלץ לערוך התערבות עם בן/ת הזוג או חבר על כך שתצליחו להתמיד וללמוד 30-50 שיעורים.

3. שעה ומקום - הקדש כעת 2 דקות של חשיבה ובחר יומיים בשבוע ושעות בהן נח לך ללמוד ( לפני יום העבודה/ במהלכו/ בערב). חסום את השעה הזו כבר עתה ביומן שלך לטובת לימודי אנגלית. אומנם אנו לא מחייבים אותך לרכוש מראש חבילת שיעורים, אך אנו ממליצים לך לעשות זאת כדי לייצר לעצמך מחויבות לתהליך.

4. "חגיגות קטנות" - בתום כל שיעור חגוג את הצלחתך לעמוד במשימה שלקחת על עצמך. מחקרים הוכיחו כי אמירת משפט שבח עצמי אחרי פעולה חדשה מגדילה את סיכויי ההתמדה באופן דרמטי. אז בסוף השיעור אל תשכחו להחמיא לעצמכם ( אמץ לעצמך משפט קבוע) ואם תחמיא לעצמך פומבית בפייסבוק זה בכלל יהיה נפלא. המהדרין קובעים מראש כיצד יחגגו בסיום כל שלב ( בתום 10 שיעורים, 20 שיעורים וכו' ) - הליכה לסרט ( באנגלית כמובן...)/ מסעדה עם בן/ת הזוג, נסיעה לחו"ל לסופשבוע כצ'ופר על התמדה וכדומה.